Ostrzeżenie światowej organizacji zdrowia

  194
  0

  W związku ze sprzedażą przez sklepy internetowe, zielarskie i inne produktu Miracle Mineral Solution Miracle Mineral Supplement, MMS, MMS2 Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed doustnym przyjmowaniem tego preparatu.

  Jest to produkt przeznaczony do dezynfekcji i uzdatniania wody pitnej (posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze) i nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi. Preparat w chwili obecnej jest dostępny również w Polsce, jako naturalny środek mineralny, wzmacniający system immunologiczny organizmu i jako środek skuteczny w leczeniu wielu chorób, w tym HIV, gruźlicy, malarii, zapalenia wątroby i nowotworów.

  Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi po przyjmowaniu MMS są wymioty i biegunka, prowadzące do odwodnienia; bóle brzucha i pieczenie w gardle.W przypadku spożycia większej ilości może dojść także do methemoglobinemii, hemolizy oraz ostrej niewydolności nerek.

  Produktów sprzedawanych pod nazwą Miracle Mineral Solution (Miracle Mineral Supplement, MMS, MMS2 zawierających chloran sodu nie należy stosować doustnie, ponieważ może to być szkodliwe dla organizmu i nie ma naukowych dowodów wskazujących na ich korzystne oddziaływanie na organizm człowieka.

  Poprzedni artykuł„Czerwona kartka” dla władz Leżajska
  Następny artykuł,,Odpływają łodzie z bananami w świetle gwiazd…”