Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii Kyokushin Karate !!!

  205
  0

  Podczas uroczystego spotkania kończącego II międzynarodowy turniej „IKO GALIZIA CUP 2012” lider hiszpańskiego IKO szihan Daniel Lorente przekazał na ręce sensei Dariusza Burdy zaproszenie do odwiedzenia Hiszpanii. Okazją do rewizyty i odwiedzenia Katalonii stały się zorganizowane w dniu 9 lutego br. Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii Kyokushin Karate.

  Przygotowania do hiszpańskiego turniej rozpoczęły się na długo przed wyjazdem. Oprócz przygotowania formy i techniki zawodników trwały intensywne przygotowania logistyczne związane z wyjazdem leżajskiego teamu. Po dopięciu wszystkiego na „ostatni guzik” 5 lutego do stolicy Katalonii wyleciała dziesięcioosobowa ekipa reprezentująca LKKK. W skład drużyny weszli: kierownik drużyny sensei Dariusz Burda, opiekunowie i jednocześnie sekundanci senpai Adam Fleszar, Piotr Jeziorowski, zawodnicy Izabela Dec, Katarzyna Burda, Paulina Majder, Natalia Stachula, Hubert Fleszar, Karol Kurzyp i Maciej Jeziorowski.

  W Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii oprócz gospodarzy udział wzięły drużyny narodowe z takich krajów jak Francja, Ukraina, Polska i Rosja. Ze względu na spore koszty uczestnictwa w zawodach związanych z przelotem zakwaterowaniem itp. klub zdecydował się wysłać na turniej tylko juniorów z najdłuższym stażem członkowskim co miało swoje odzwierciedlenie w rywalizacji tak w kata jak i kumite. Hubert Fleszar w swojej drugiej walce trafił na bardzo dobrego Rosjanina zawodnika z moskiewskiego klubu. Hubert mimo świetnej postawy Rosjanina wygrał swoja walkę przed czasem. Również pozostali zawodnicy LKKK w walkach eliminacyjnych trafili na bardzo dobrych zawodników wśród których nie brakowało posiadaczy czarnych pasów. Za wielki sukces uznać trzeba fakt, że w tak silnie obsadzonym turnieju nasza siedmioosobowa drużyna wywalczyła sześć medali w tym pięć srebrnych i jeden brązowy.

  Tytuł międzynarodowego wicemistrza Hiszpanii w swoich kategoriach wywalczyli Karol Kurzyp, Hubert Fleszar, Maciej Jeziorowski i Katarzyna Burda, która wywalczyła na dwa wicemistrzostwa jedno w kumite drugie w kata. Trzecie miejsce w kumite zdobyła Paulina Majder.

  W czasie wyjazdu oprócz treningów i startu w zawodach znalazł się czas na zwiedzanie wybrzeża Katalonii w tym na wizytę w jej stolicy Barcelonie.

  Szczególne podziękowania należą się sponsorom bez wsparcia których wyjazd do odległej Hiszpanii nie był by możliwy. Finansowo wsparli nas: Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Browar w Leżajsku, Z. Ch. Silikony Polskie Sp. z o.o. , Alvig Sp. z o.o., Zakład doświadczalny Organika Sp. z o.o.. Składamy również podziękowania władzom Powiatu Leżajskiego i Urzędu Miejskiego w Leżajsku. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

  OSU!

  ź: Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułPromocja na obiektach MOSiR-u w Nowej Sarzynie
  Następny artykułIndywidualne rachunki bankowe dla przelewów podatkowych