Panie świętowały swój dzień

  157
  0

  Chociaż 8 marca przypadł w tym roku na koniec tygodnia, to w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym to święto obchodzone było już w poniedziałek. W tym roku miało ono dość specyficzny charakter. Wychodząc z założenia, iż najlepsze efekty rodzą się, gdy połączymy przyjemne z pożytecznym postanowiliśmy zafundować Naszym Paniom taką właśnie formę uczczenia Dnia Kobiet. Spotkanie Kobiet odbyło się zatem pod znakiem warsztatów twórczych.

  Hasłem przewodnim tego dnia były „Kwiatki ze szmatki”, a warsztaty prowadziła instruktorka pani Marta Zdeb z Leżajska. To właśnie pod jej okiem i instruktarzem ze zwykłych ścinków i resztek tkanin wychodziły w rękach każdej z pań ciekawe ozdoby i dodatki do ubioru.

  Nasze „kursantki” były wprost zachwycone warsztatem Pani Marty i pracami, które udało im się na tym spotkaniu samodzielnie wykonać. Nastroju i weny do twórczej pracy dodawał im zresztą nie tylko zapał i chęć zabłyśnięcia i pochwalenia się przed sąsiadkami, ale również nastrojowa muzyka i wiele słodkości, które znalazły się na stole. Miło spędzony czas przyniósł zatem dwojakie korzyści, bo uczestniczki warsztatów oczekują już z niecierpliwością kolejnego spotkania.

  W doskonałym towarzystwie świętowały również panie z KGW. Koło Gospodyń Wiejskich z Grodziska Dolnego, jak co roku zaprosiło panie z zaprzyjaźnionych kół gospodyń wiejskich na spotkanie okolicznościowe, które odbyło się w świetlicy Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym.

  W ramach tego spotkania pod okiem pań: Krystyny Gduli i Moniki Pelc z Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się pokaz żywieniowy a następnie degustacja przygotowanych pyszności.Wiele cennych informacji i uwag dotyczących robienia przemyślanych zakupów przekazała słuchaczom pani Agnieszka Wyczarska – Rzecznik Praw Konsumenta w Starostwie Powiatowym w Leżajsku.

  Obecni na tym spotkaniu panowie: Jacek Chmura – Wójt Gminy Grodzisko Dolne, Jerzy Gdański – Przewodniczący Rady Gminy Grodzisko Dolne, Kazimierz Bąk – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym, składali paniom serdeczne życzenia, częstowali słodyczami i przy symbolicznym toaście zaintonowali „100 lat”. Tę miłą atmosferę dodatkowo uprzyjemnił koncert Zespołu Śpiewaczego „Wiola” z Chodaczowa.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułTymczasowy areszt dla awanturnika
  Następny artykułFinał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej juniorów.