Pierwszy etap obwodnicy coraz bliżej ukończenia

  161
  0

  Uwaga kierowcy. Przy wjeździe do Leżajska od strony Giedlarowej wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mają potrwać do końca czerwca br., czyli do zakończenia prac włączających obwodnicę do drogi krajowej.

  Obecnie jest układana nawierzchnia bitumiczna na trasie głównej, trwają też prace wykończeniowe na wiadukcie oraz roboty brukarskie. Budowa pierwszego etapu obwodnicy powinna zakończyć się w trzecim kwartale br., ale już teraz ruszyły prace nad drugim etapem.

  – Obecnie trwa karczowanie pni i odhumusowanie terenu pod drogę i węzeł „Las Klasztorny”. W obrębie przejazdu kolejowego na drodze z Leżajska do Nowej Sarzyny są wykonywane roboty palowe pod podpory wiaduktu, trwa zakładanie przekładek infrastruktury i urządzeń podziemnych- mówi Bartosz Wysocki z biura prasowego GDDKiA w Rzeszowie.

  W styczniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych „Pol-Aqua” SA i Dragados SA z Hiszpanii na budowę drugiego etapu. Według niej prace mają zakończyć się w styczniu 2015 r.

  RAMKA:

  Łączna długość etapu I i II wynosi 7,7 km. Obwodnica znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 77.

  Etap I: łącznik tj. ulicy miejskiej stanowiącej przedłużenie ul. Jagiełły poprzez węzeł „Giedlarowa” z drogą wojewódzką do drogi krajowej w Wierzawicach.
  Etap II: od węzła „Las Klasztorny” na drodze krajowej, poprzez skrzyżowanie (rondo) z drogą wojewódzką nr 875, do skrzyżowania z ul. Jagiełły (łącznik).

  TOMASZ KUŹNIAR

  obwodnica

   

  Poprzedni artykułPrzyjaźni środowisku
  Następny artykułW Hucisku oddano boisko