Turniej siatkarski o Puchar Starosty Leżajskiego rozgrywany jest od 1999 roku. Przez okres pierwszych 6 lat był organizowany w kategorii dziewcząt, dopiero później zaczęli w nim uczestniczyć siatkarze i tak jest do dzisiaj. Pierwszy Puchar w 1999r. odjechał do Łańcuta, w 2004 r. do Nowej Dęby, a w 2005 r. do Biłgoraja. Pozostałe zostały w Leżajsku. W turnieju uczestniczyło wiele zespołów dziewcząt i chłopców zaprzyjaźnionych z Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku. Wśród nich znalazły się drużyny z Łańcuta, Żołyni, Biłgoraja, Nowej Dęby, Przeworska, Soniny, Niska, Stalowej Woli, Zamościa i Lublina. W obecnej chwili jest stałym punktem w kalendarzu imprez sportowych objętych patronatem Starosty Leżajskiego.

W dniu 24.03.2014 r. odbył się już XV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Starosty Leżajskiego. Rozegrano go w salach sportowych Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Otwarcia dokonali Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych Pan Zbigniew Trębacz, Wicestarosta Leżajski Pan Marek Kogut oraz Powiatowy Organizator Sportu Pan Eugeniusz Josse. W turnieju wzięło udział pięć zespołów: Zespół Szkół Transportowo –Komunikacyjnych w Lublinie, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, Gimnazjum Miejskie w Leżajsku i Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku, które grały ze sobą systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów.

Tabela meczów:

Leżajsk – Biłgoraj 2:0
Lublin – Gimnazjum 0:2
Biłgoraj – Lublin 2:0
Zamość – Leżajsk 1:2
Zamość – Gimnazjum 0:2
Leżajsk – Lublin 2:0
Gimnazjum – Biłgoraj 2:0
Zamość – Lublin 2:1
Leżajsk – Gimnazjum 1:2
Biłgoraj – Zamość 1:2

Kolejność miejsc

I miejsce – Gimnazjum Miejskie w Leżajsku – trener Tomasz Kisielewicz
II miejsce – Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku – trener Adam Kowalski
III miejsce – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu – trener Jan Obszański
IV miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju – trener –Jacek Grabias
V miejsce – Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych w Lublinie – trener Sławomir Myszka

W konkursie GWOŹDZIA SIATKARSKIEGO najlepszym okazał się Patryk Dobrzyński z ZSTK Lublin. Najlepszymi zawodnikami z poszczególnych drużyn zostali:
Bartłomiej Izdebski – Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych w Lublinie
Paweł Kropornicki – Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
Michał Mazurek – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
Tobiasz Szarzyński – Gimnazjum Miejskie w Leżajsku
Arkadiusz Berestka – Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

Na zakończenie turnieju Wicestarosta Leżajski Pan Marek Kogut wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych Panem Zbigniewem Trębaczem wręczyli zawodnikom, trenerom i sędziom puchary, dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych, nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i zawodnicy dziękują Panu Staroście za pomoc w zorganizowaniu turnieju i ufundowanie licznych nagród.

Skład drużyny ZSL w Leżajsku:
Rzepko Szymon 3i
Berestka Arkadiusz 3e
Zygmunt Kamil 3d
Knap Kamil 2c
Domagała Sebastian 2d
Ślanda Paweł 1d
Podubny Szymon 1a
Augustyn Karol 3h
Gol Rafał 3d
Mach Sebastian 2b
Polański Jacek 2d
Urbanik Krzysztof 2b

ź: Starostwo Leżajsk

tekst alternatywny