Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który spowodował kolizję drogową. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wykonywał w tym czasie czynności służbowe, jako listonosz. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj przed godz. 15, do dyżurnego leżajskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na jednej z ulic miasta. Skierowani na miejsce policjanci z ruchu drogowego ustalili, że 52-letni mieszkaniec Leżajska jadąc rowerem najechał na tył osobowej hondy. Na szczęście rowerzyście nic się nie stało. Uszkodzeniu uległ jedynie samochód. Od sprawcy czuć było alkohol, dlatego mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że sprawca kolizji jest pijany, a w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu. Na dodatek okazało się, że kierując jednośladem wykonywał w tym czasie czynności służbowe, jako listonosz.

Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za kierowania pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji. Czekają go także konsekwencje karne za podejmowanie czynności zawodowych będąc w stanie nietrzeźwym.

ź: KPP Leżajsk alkomat