Piknik Integracyjny

  228
  1

  Powiatowy Piknik Integracyjny jest ważną cykliczną imprezą, w której uaktywnia się dzieci i młodzież do wzajemnej współpracy i zabawy. Na imprezę zapraszane są dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z opiekunami z całego powiatu.
  Impreza miała następujący przebieg:

  Piknik rozpoczął się od Mszy Świętej o godz. 12.00 w Kościele Św. Andrzeja w Chałupkach Dębniańskich, którą odprawił miejscowy proboszcz ks. Jan Szczepaniak wraz z księdzem biskupem Janem Ozgą z Kamerunu.

  Po Mszy Świętej, na czele z Marszonetkami i Orkiestrą Dętą z Brzózy Królewskiej nastąpił przemarsz wszystkich uczestników i zaproszonych gości pod Ośrodek Kultury, gdzie wszyscy razem spożyli obiad przygotowany przez Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. O godzinie 14:30 po przywitaniu uczestników przez dyrektora GOK Pana Stanisława Majchra rozpoczęła się część artystyczna Pikniku. Na wstępie koncertowała wspomniana Orkiestra Dęta z Brzózy Królewskiej pod batutą Pana Stanisława Stępnia, a następnie można było podziwiać występ Marszonetek z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, której opiekunem jest Pani Jolanta Ciryt. Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji m.in. występ Klauna Freda, w którego programie były gry, konkursy, zabawy dla dzieci, modelowanie zwierzątek i kwiatków z baloników, iluzja i magia dla dzieci i dorosłych, tysiące baniek mydlanych z agregatu, pokaz mega dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy, a także pokaz strażacki w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Chałupkach Dębniańskich. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne z Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym – „Smerfetki”, „Krasnoludki” i „Bad Angels”, których opiekunem jest Pani Dorota Król. Uczestnicy mieli także okazję podziwiać motory Klubu Motocyklowego „Wehikuł” z Leżajska, których przybycie było nie lada atrakcją zarówno dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy mieli okazję skorzystania z dodatkowych atrakcji w postaci zjeżdżalni, quadów, trampoliny, itp. Swoje zdolności zaprezentowała młodzież i dzieci z Zespołu Gitarowego „Canta Rhei”, działającego przy miejscowym Ośrodku Kultury, prowadzonego przez panią Elżbietę Wnęk. Wystąpiły także zespoły taneczne „Ćwiertnutka” oraz „Uśmiech Słońca”, działające przy Szkole Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich.

  Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym piknik mógł się odbyć:
  sponsorom głównym:
  PGNiG S.A. Gazownia Rzeszowska, firma Texpol Sp. z o.o. w Chałupkach Dębniańskich oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców „Perfekt” Piotr Szpila,

  sponsorom:
  Ośrodek Szkolenia Kierowców Tadeusz Baj w Leżajsku, Podkarpacki Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, Bank Spółdzielczy w Leżajsku, Andrzej Machno – radny wsi Chałupki Dębniańskie, Marian Kluza – radny wsi Chałupki Dębniańskie, Wiesław Kojder – radny wsi Chałupki Dębniańskie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku, Grzegorz Zygmunt – Firma Handlowo-Usługowa w Laszczynach, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy”, PSS „Społem” w Leżajsku, GS „Samopomoc Chłopska” w Grodzisku Dolnym, GS „Samopomoc Chłopska” w Leżajsku, firma „Arcus Soft” Adam Czerwonka, Zbigniew Rynasiewicz – Poseł na Sejm RP, Bank PKO BP I Odział w Leżajsku, Wójt Gminy Grodzisko Dolne, Wójt Gminy Kuryłówka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku, Księgarnia „Eurydyka” w Leżajsku, Księgarnia „Nova” w Leżajsku, Państwowa Zawodowa Straż Pożarna w Leżajsku, Zakład Mięsny „SMAK-EKO” Sp. z o.o. w Górnie, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Łaszczowie, ZPOW „Hortino” Sp. z o.o. w Leżajsku, Drukarnia „Poligraf”, Krystyna i Stanisław Czerwonkowie – Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Chałupkach Dębniańskich, Krystyna i Wiesław Nyklowie – Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Chałupkach Dębniańskich, firma „Apex Plus” Beata Pęcak, „Coopexim” Sp. z o.o. – Zakład Produkcyjny w Leżajsku, Hurtownia Owocowo –Warzywna „Lobo” w Leżajsku, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Sklep Mięsny Eugeniusz Borkowski, Wójt Gminy Leżajsk, sklep „Glazura” Sc., PHU „Asba” Małgorzata Rusiecka w Leżajsku

  oraz za pomoc w organizacji:
  Kole Gospodyń Wiejskich w Chałupkach Dębniańskich Ludowemu Klubowi Sportowemu „Atlantic” w Chałupkach Dębniańskich Ochotniczej Straży Pożarnej w Chałupkach Dębniańskich Pani Elżbiecie Wnęk Sołtysowi Chałupek Dębniańskich Panu Piotrowi Szpila Pani Grażynie Martyszko oraz księdzu Janowi Szczepaniakowi.

  Ź: Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułZawody Strzeleckie
  Następny artykułZapraszamy na koncert

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.