Policjanci z Leżajska ustalili sprawcę, który na początku sierpnia okradł mieszkanie znajomego, z którym wcześniej pił alkohol. Złodziejem okazał się 19-letni mieszkaniec Leżajska.

Na początku września do komendy w Leżajsku zgłosił się mężczyzna, który oznajmił policjantom, że został okradziony. Poszkodowany poinformował, że stracił konsolę do gier, gry oraz telefon komórkowy. Straty wycenił na 1300 złotych.

Po kilku tygodniach pracy policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest 19-letni mieszkaniec Leżajska, który tego dnia wcześniej pił alkohol z pokrzywdzonym w jednym z leżajskich pubów. Mężczyzna wracając do domu wykorzystał fakt, że znajomy pozostał w lokalu i jego mieszkanie było puste. Postanowił go okraść. Do mieszkania wszedł przez uchylone drzwi balkonowe. Następnego dnia skradzione przedmioty sprzedał w komisie, a pieniądze przeznaczył na zakup alkoholu, papierosów i żywności.

Zgromadzone dowody i szczegółowe ustalenia pozwoliły na przedstawienie zarzutów młodemu mieszkańcowi Leżajska. Podejrzany przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ź: KPP Leżajsk

pił