Strona główna Gmina Nowa Sarzyna Pobiegli w Zimowej Poniewierce

Pobiegli w Zimowej Poniewierce

358
0

Ponad 400 zawodników, głównie z terenu południowo-wschodniej Polski zgromadziły tegoroczne biegi przełajowe ph. Zimowa Poniewierka. Impreza odbyła się 14 stycznia 2018 r., a trasę biegową przeprowadzono przez Brzóżniański Obszar Chronionego Krajobrazu. Zawody odbyły się w następujących kategoriach: półmaraton, bieg na 10 km, 15 km rajdu na orientację oraz 10 km Nordic Walking.

W kategorii grupowej nagrodę zdobyła grupa ZMITEK FARTLEK z Gorzyc,  w półmaratonie wygrał Andrzej Starzyński z grupy Zmitek Fartlek oraz Paulina Wywłoka z grupy Trening Fizjoterapia Team, a w biegu na 10 km Bogdan Dziuba oraz Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Na dystansie Nordic Walking zwyciężył Tomasz Wójtowicz z grupy Return Widacz oraz Małgorzata Kubiszyn z grupy Kresowianie. Rajd orientacyjny wygrała Iwona Szczór z Nowej Dęby oraz Paweł Puścizna z Golic.

Zawody zorganizowane zostały przy dużym wsparciu Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Gminy Leżajsk oraz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna przez dwie zaprzyjaźnione grupy biegowe Active Team Brzóza Królewska oraz nowasarzyńską Grupę Biegową.