Pocisk moździerzowy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, został odnaleziony wczoraj rano w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim. Wykopali go mężczyźni pracujący przy budowie chodnika. Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska. Dzisiaj pociskiem zajmą się saperzy, którzy zabiorą i zneutralizują niewybuch.

Wczoraj, przed godz. 9, dyżurny Policji został powiadomiony przez mieszkankę Grodziska Dolnego o znalezieniu niewybuchu w rejonie zalewu wodnego „Czyste” w Grodzisku Dolnym. Pocisk moździerzowy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, odnaleźli mężczyźni pracujący przy budowie chodnika. Na miejsce znaleziska udali się policjanci, którzy zabezpieczyli teren oraz powiadomili patrol minerski. Dzisiaj pociskiem zajmą się saperzy, którzy zabiorą i zneutralizują niewybuch.

Pamiętajmy o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy zawiadomić Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy i nie przenośmy odnalezionych przedmiotów! Zabezpieczmy miejsce znalezienia by nikt nie miał do niego dostępu!

ź: KPP Leżajsk mozdziez3

tekst alternatywny