42-letnia mieszkanka Grodziska Nowego podczas kąpieli w łazience zatruła się najprawdopodobniej tlenkiem węgla. Nieprzytomną kobietę odnalazł jej mąż. Na miejsce wezwano pogotowie i służby ratunkowe. Mimo reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w sobotę po południu w miejscowości Grodzisko Nowe. Jak ustalili policjanci 42-letnia kobieta straciła przytomność w trakcie kąpieli. Mąż kobiety odnalazł ją w wannie. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zatrucie tlenkiem węgla. Podczas oględzin policjanci ujawnili, że zamontowany w łazience piecyk gazowy jest niesprawny, a kratka wentylacyjna w łazience była zasłonięta.

Pamiętajmy, że tlenek węgla popularnie zwany czadem to cichy zabójca. Nie zaklejajmy kratek wentylacyjnych w naszych mieszkaniach, sprawdzajmy urządzenia grzewcze i wietrzmy nasze mieszkania. Gdy poczujemy się źle, jesteśmy senni, boli nas głowa, jest nam duszno – sprawdźmy, czy przyczyną tego stanu nie jest czad. Rozważmy zamontowanie w naszych mieszkaniach czujników dymu i czujników tlenku węgla. Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa!

ź: KPP Leżajsk 382906893