Podejrzany o rozbój 18-latek został aresztowany

  262
  0

  Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 18-latek podejrzany o dokonanie rozboju. Tak zdecydował sąd przychylając się do wniosku prokuratury i Policji. We wtorek młody człowiek napadł na 81-letnią mieszkankę Brzózy Królewskiej w jej własnym domu. Używając przemocy i gróźb skradł jej oszczędności. Policjanci z Leżajska krótko po zgłoszeniu zatrzymali napastnika.

  Do napadu doszło we wtorek nad ranem w Brzózie Królewskiej. Młody człowiek, przez okno w piwnicy dostał się do domu 81-letniej kobiety. Przytrzymując ją i grożąc zabójstwem domagał się pieniędzy. Przestraszona kobieta wskazała mu miejsce, gdzie trzyma oszczędności. Napastnik zabrał ponad 1500 złotych. Policjanci z Leżajska krótko po zdarzeniu ustalili tożsamość sprawcy. To 18-letni mieszkaniec tej miejscowości.

  Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. W czwartek sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Leżajsku i Policji stosując wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułZ myślą o kobietach
  Następny artykułI po feriach…