Podsumowanie młodzieżowych rozgrywek piłkarskich w Powiecie.

  182
  0

  W dniu 23.10.2012 r. w Dworze Starościńskim w Leżajsku odbyło się podsumowanie młodzieżowych rozgrywek w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w Powiecie Leżajskim w ramach Ligii Powiatowej – Sezon 2012. Zostały ogłoszone wyniki rozgrywek i rozdano pamiątkowe puchary oraz nagrody dla wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, organizatorzy rozgrywek piłkarskich oraz przedstawiciele drużyn biorących udział w letnich rozgrywkach piłkarskich.

  W spotkaniu, które poprowadziła Pani Katarzyna Mach – Wawrzaszek Dyrektor Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym uczestniczyło ponad 60 osób. Puchary za miejsca I – III oraz pamiątkowe nagrody i dyplomy dla pozostałych uczestników rozgrywek, wręczali: w imieniu Starosty Leżajskiego Pan Kazimierz Kryla Sekretarz Powiatu Leżajskiego, Pan Krzysztof Sobejko Wójt Gminy Leżajsk, Pan Jerzy Paul Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Pan Arkadiusz Telka Z-ca Wójta Gminy w Grodzisku Dolnym oraz Zbigniew Śliwa Prezes Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku, organizator letnich rozgrywek powiatowych 2012.

  Liga powiatowa rozgrywana w 2012 r. to kontynuacja kolejnych edycji, które rozgrywane były od roku 2001: X edycja młodzików, XII edycja trampkarzy, VIII edycja juniorek. Liga prowadzona była systemem wiosna – jesień, mecze rozgrywane były na obiektach sportowych na terenie Powiatu Leżajskiego oraz Gminy Tryńcza, systemem „każdy z każdym”. Wiosenne mecze wyłoniły lidera i układ tabeli, który był podstawą do utworzenia par w turniejach finałowych rozgrywanych w okresie jesiennym. Turnieje finałowe rozgrywane były w systemie play off. W rozgrywkach Ligi powiatowej 2012 brały udział drużyny młodzieżowe reprezentujące poszczególne szkoły i kluby sportowe z terenu Powiatu Leżajskiego oraz drużyny reprezentujące Gminę Tryńcza. W sezonie 2012 do udziału w rozgrywkach zostało zgłoszonych 22 drużyny dziewcząt i chłopców (juniorki – 6 drużyn, młodzicy – 8 drużyn, trampkarze – 8 drużyn), ponad 350 zawodników i zawodniczek.

  Rozgrywki już tradycyjnie były zorganizowane przez Powiatowe Zrzeszenie Zespołów Sportowych w Leżajsku oraz Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym przy wsparciu finansowym Powiatu Leżajskiego, Gminy Leżajsk oraz Browaru Leżajsk Grupa Żywiec S.A.

  Zwycięzcy poszczególnych kategorii w ramach rozgrywek Ligi Powiatowej 2012:

  Juniorki – LKS „Grodziszczanka” Grodzisko Dolne
  Młodzicy – MZKS UNIA Nowa Sarzyna
  Trampkarze – UKS „Junior” Brzóza Królewska

  Zarząd Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku składa serdeczne podziękowania dla Starosty Leżajskiego Pana Jana Kidy za objęcie patronatu nad rozgrywkami powiatowymi oraz przekazanie środków na ich przeprowadzenie i podsumowanie. Słowa podziękowania kierujemy również do Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejki za ufundowanie pamiątkowych nagród oraz do Browaru w Leżajsku Grupa Żywiec S.A. za okazaną pomoc finansową. Dziękujemy również Pani Katarzynie Mach – Wawrzaszek Dyrektorowi Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym za współpracę w przeprowadzeniu rozgrywek piłkarskich i tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas, wiedzę i zaangażowanie w celu sprawnego przeprowadzenia rozgrywek.

  Zwycięskim drużynom gratulujemy, pokonanym życzymy lepszych wyników w kolejnych rozgrywkach, natomiast opiekunom wytrwałości w przekazywaniu posiadanej wiedzy młodym adeptom sportu.

  ź: Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin.
  Następny artykułPlac zabaw oświetlony