Podwójny sukceses Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate.

  136
  0

  304 zawodników z 41 Dojo Internacional Karate Organization Kyokushin-kaikan rywalizowało w kata i kumite w III Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate „Polish Open IKO Galizia CUP”. Były to drużyny z Białorusi, Ukrainy i Polski z takich miast jak – Slonim, Dziatlovo, Grodno, Białystok, Dobre Miasto, Brzostek, Chrzanów, Częstochowa, Gliwice, Malbork, Rawa-Ruska, Krym, Zabrze, Zakopane, Zamość, Ostróda, Krosno, Piaseczno, Bielsko-Biała, Przeworsk, Józefów, Karczew, Ostrołęka, Lublin, Augustów, Gorzyce, Iawa, Ciechanów, Warszawa, Chełm, Nowa Sarzyna, Rudnik, Leżajsk, Grodzisko Dolne, Biała Podlaska, Wrocław, Dębica, Włocławek, Sosnowiec, Szczytno i Jarosław.

  Zawody odbyły się w minioną sobotę 15 czerwca w Hali ZSL im. B. Chrobrego w Leżajsku. Organizatorem turnieju był Leżajski Klub Kyokushin Karate (LKKK), a sędzią głównym Shihan Jacek Czerniec z Lublina.
  O wysokim poziomie turniejów organizowanych przez LKKK świadczy fakt, że zawody swoim patronatem objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Leżajski i Burmistrz Miasta Leżajsk. Rozegrany już po raz trzeci turniej był na równi sukcesem organizacyjnym jaki i sportowym leżajskiego klubu. Sukcesem organizacyjnym bo udało się sprawnie zorganizować zawody dla ponad 300 zawodników z trzech krajów (Polska, Ukraina i Białoruś) i ponad czterdziestu klubów, a o sportowym sukcesie świadczy wywalczone przez leżajski klub pierwsze miejsce drużynowe z dorobkiem punktowym 105. Druga w kolejności drużyna z Augustowa zdobyła 38, a trzecia z Sosnowca 28 punktów. Tak dobry wynik drużynowy możliwy był dzięki bardzo dobrym występom indywidualnym zawodników LKKK. Drużyna Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła łącznie 35 medali w tym 12 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych. Bardzo dziękujemy gościom, którzy przybyli na organizowany przez nasz klub turniej z nawet bardzo odległych ośrodków z kraju i zagranicy. Gratulujemy wszystkim karatekom wysokiego poziomu sportowego zawodów. Podziękowania kierujemy również do wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego leżajskich sobotnich zawodów, a w szczególności władzom samorządowym regionu, sponsorom, zarządowi klubu, działaczom, obsłudze medycznej, sympatykom i kibicom.
  OSU!

  ź: Starostwo Leżajsk

   

  Poprzedni artykułPowiat Leżajski ma ministra!
  Następny artykułFotorelacja – XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku.