Pikniki rodzinne organizowane przez stowarzyszenia rozwoju wsi w Starym Mieście i w Chałupkach Dębniańskich, impreza plenerowa dla uczniów szkół z Gminy Nowa Sarzyna czy piknik dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Leżajsku i w Grodzisku Dolnym, to tylko niektóre imprezy, w których wzięli udział leżajscy policjanci. Były one okazją do rozmów o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Policjanci zorganizowali konkursy, quizy i zabawy.
Na terenie powiatu leżajskiego miały miejsce różnorodne imprezy, które leżajscy policjanci wykorzystali, jako okazję do przekazywania wiedzy na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Podczas tych spotkań policjanci przypominali, nie po raz pierwszy, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co robić, kiedy zagraża agresywny pies, jak reagować i przeciwdziałać aktom chuligaństwa i wandalizmu.
Z policyjnej oferty skorzystali dorośli, jak również dzieci i młodzież.
Poza tym na uczestników czekały liczne atrakcje. Nie zabrakło policyjnych quizów i konkursów z nagrodami, które cieszyły się olbrzymią popularnością. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć policyjny radiowóz oraz jego wyposażenie, a także porozmawiać z funkcjonariuszami na temat zasad bezpiecznego wypoczynku.
ź: KPP Leżajsk
tekst alternatywny