Kilkunastu policjantów z psem tropiącym, wspieranych przez strażaków z PSP i OSP, przez kilka godzin prowadziło intensywne poszukiwania zaginionej 86-letniej mieszkanki gminy Kuryłówka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta może znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu.

O zaginięciu 86-letniej mieszkanki Dąbrowicy, policjantów powiadomiła jej rodzina. Jak wynikało z przekazanych informacji kobieta cierpiąca na zaniki pamięci, wykorzystując nieuwagę domowników, we wtorek wieczorem wyszła z domu i udała się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem zaginionej i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Komunikat o zaginięciu dyżurny jednostki Policji przekazał podległym patrolom. Jak ustalili policjanci ostatni raz zaginiona była widziana w środę rano na drodze pomiędzy Dąbrowicą a Kolonią Polską. Na miejsce oprócz policjantów z leżajskiej komendy, wspieranych przez strażaków z PSP i okolicznych OSP, skierowano również przewodnika z psem tropiącym.

Policjanci i strażacy ruszyli tyralierą od miejsca, gdzie kobieta była widziana ostatni raz. W zaroślach przylegających do terenu leśnego, funkcjonariusze wypatrzyli siedzącą na ziemi starszą kobietę. Okazało się, że jest to zaginiona 86-letnia mieszkanka Dąbrowicy.

Policjanci na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe. Z uwagi na stan zdrowia odnaleziona kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

ź: KPP Leżajsk