Błyskawiczna reakcja policjantów z Leżajska doprowadziła do odzyskania skradzionego telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym ze sklepów na terenie Leżajska. Mężczyzna przez nieuwagę zostawił telefon w miejscu odpoczynku dla klientów, a gdy się zorientował, telefonu już nie było.
W sobotę dyżurny komendy powiatowej w Leżajsku przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło w jednym ze sklepów w tym mieście. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że telefon został skradziony, gdy przez nieuwagę pozostawił go w kąciku wypoczynkowym. Wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę 1000 złotych. Policjanci dokładnie zapoznali się z okolicznościami zdarzenia.
Na podstawie zebranych informacji szybko ustalili, że związek z tą kradzieżą ma 29-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego, która w tym czasie znajdowała się w sklepie.  W wyniku dalszych czynności odzyskano skradzione mienie i zwrócono je właścicielowi. Aktualnie trwa postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności tej kradzieży. Sprawczyni grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
ź: KPP Leżajsk
tekst alternatywny