W ostatnim tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku spotykali się z mieszkańcy naszego powiatu w specjalnie utworzonych punktach, które odwiedziło ponad 360 osób. W tym czasie funkcjonariusze prezentowali teoretyczne i praktyczne zagadnienia dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informowali, że za pomocą tego interaktywnego narzędzia, każdy może zgłosić miejsca oraz zdarzenia, które według jego oceny są niebezpieczne.

Mieszkańcy, którzy skorzystali z pomocy policjantów, bardzo dobrze ocenili nową aplikację, jako narzędzie, które daje im realny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy bez konieczności wychodzenia z domu i daje poczucie pełnej anonimowości zgłaszającego.
Od 20 września mieszkańcy powiatu leżajskiego na mapę nanieśli ponad 30 zagrożeń. Policjanci wszystkie zgłoszenia weryfikują i na dzień dzisiejszy 5 z nich zostało potwierdzonych. Każdego dnia na mapie pojawiają się nowe miejsca, które w ocenie lokalnej społeczności są niebezpieczne.
Na podstawie dotychczasowej analizy można stwierdzić, że największą uciążliwością dla mieszkańców powiatu leżajskiego jest łamanie przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie. Równie uciążliwe jest gromadzenie się grup młodzieży.
ź: KPP Leżajsk