Kryminalni z Leżajska ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże, włamania i uszkodzenie mienia na terenie naszego miasta. Sprawca działał w nocy w czerwcu i lipcu br. Usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 18-latek już wcześniej miał problemy z prawem, podejrzany jest także o kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia w maju br.

W czerwcu i lipcu br. doszło do kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia w stoiskach handlowych znajdujących się przy ulicy Kopernika w Leżajsku. Sprawca, pod przykrywką nocy, pokonując zabezpieczenia, włamywał się do ich wnętrza. Jego łupem padły pieniądze oraz towar w postaci papierosów, alkoholu, sprzętu elektronicznego. Ponadto w jednym ze stoisk uszkodził przeznaczone na handel kwiaty.

Bardzo szybko na trop sprawcy trafili kryminalni z Leżajska. Ustalili, a następnie zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Jak się okazało mężczyzna już wcześniej miał problemy z prawem i podejrzany jest o kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia w maju br.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodemu mężczyźnie kolejnych zarzutów. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Przed sądem odpowie za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia.