Leżajscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, a następnie zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Leżajsk podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem na terenie powiatu leżajskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnili okoliczności ich popełnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku w ostatni weekend pracowali przy sprawie powtarzających się kradzieży z włamaniem na terenie dwóch miejscowości powiatu leżajskiego, do których doszło końcem września, br. W wyniku ich pracy zatrzymany został 27-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, który przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnili okoliczności ich dokonania. Jego łupem padł między innymi sprzęt elektroniczny i różnego rodzaju alkohole o łącznej wartości ponad 2000 złotych.

Leżajscy śledczy odzyskali część skradzionego mienia, które po zakończonych czynnościach, zostaną zwrócone właścicielom.

Wobec sprawcy Prokuratura Rejonowa w Leżajsku zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Funkcjonariusze z Leżajska prowadzą dalej czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia działalności przestępczej podejrzanego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

ź: KPP Leżajsk