Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniem, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu leżajskiego. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw i wyjaśnili okoliczności ich popełnienia. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór połączony z zakazem opuszczania kraju.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w ostatnim czasie pracowali nad sprawą powtarzających się kradzieży z włamaniem. Do tych przestępstw doszło w okresie wakacyjnym na terenie dwóch miejscowości powiatu leżajskiego. Ich praca zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem trzech mężczyzn mogących mieć związek z tymi przestępstwami. Dwóch z nich to mieszkańcy powiatu leżajskiego i jeden przeworskiego w wieku od 17 do 21 lat.

Ich łupem padły między innymi paliwo, akumulatory, sprzęt ogrodniczy różnego rodzaju, sprzęt gospodarstwa domowego oraz narzędzia. Poniesione straty właściciele oszacowali na blisko 7200 złotych. Leżajscy policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, które po zakończonych czynnościach, zostaną zwrócone właścicielom.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, przyznali się do zarzucanych im przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Wobec wszystkich trzech sprawców Prokuratura Rejonowa w Leżajsku zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

W dalszym ciągu policjanci prowadzą czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności tych zdarzeń. Sprawa ma charakter rozwojowy.

ź: KPP Leżajsk

tekst alternatywny