Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, podejrzanych o włamanie do domku letniskowego w podleżajskiej miejscowości. Skradli przedmioty na sumę blisko 2800 złotych. Kilka godzin wcześniej, na stacji paliw w Przeworsku jeden z podejrzanych ukradł samochód. Sprawa ma charakter rozwojowy. 
O włamaniu policjanci zostali powiadomieni w piątek przez poszkodowanego. Z domku letniskowego po uprzednim wyważeniu drzwi wejściowych nieznani sprawcy skradli elektronarzędzia, telewizor i inne przedmioty wyposażenia wnętrza domku. Poniesione straty właściciel oszacował na blisko 2800 złotych.
Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców. Bardzo szybko ustalili, że w sprawę zamieszanych jest dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Pojazd, którym poruszały się te osoby kilka godzin wcześniej podjechał na stację paliw w Przeworsku. Tam jeden z mężczyzn wykorzystując okazję ukradł niezabezpieczony samochód wraz ze znajdującymi się w jego wnętrzu pieniędzmi i dokumentami. Odjechał w kierunku powiatu jarosławskiego, a za nim udał się samochód z pozostałą trójką. Mężczyzna pozostawił skradziony pojazd na posesji wynajętego domu w Jodłówce. Następnie cała czwórka przyjechała do Jelnej koło Leżajska. Tam wspólnie włamali się do domku letniskowego.
Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu łańcuckiego, rzeszowskiego i leżajskiego. Wszyscy jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani w wynajętym przez nich domu w Jodłówce. W trakcie jego przeszukania wspólnie z funkcjonariuszami z komendy w Łańcucie policjanci z Leżajska ujawnili skradzione przedmioty z domku letniskowego i skradziony samochód.
Na podstawie zebranego materiału policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku prowadzący postępowanie przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem, a jednemu z mężczyzn zarzut kradzieży samochodu. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwo mogą odpowiadać w warunkach recydywy, co będzie skutkować surowszą karą.

Sprawa ma charakter rozwojowy, pracują nad nią policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

ź: KPP Leżajsk

tekst alternatywny