Minionej doby na drogach powiatu leżajskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych traktorzystów. Jeden z nich złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami a drugi kierował bez uprawnień i wymaganych dokumentów. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.
Wczoraj tuż po godz. 15. w Grodzisku Dolnym funkcjonariusze z leżajskiej drogówki zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna usiadł za kierownicę mimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania pojazdami.
Tego samego dnia, niespełna dwie godziny później w Jelnej mundurowi z Nowej Sarzyny przeprowadzili kontrolę drogową w stosunku do 49-letniego traktorzysty. Poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu leżajskiego miał ponad 2 promile. Mężczyzna nie stracił jednak prawa jazdy, gdyż jak się okazało nigdy go nie miał. Kierujący nie posiadał też dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC.
Obaj kierowcy za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem. Ponadto ten, który złamał prawomocny zakaz sądowy usłyszy dodatkowy zarzut. Mężczyzna, który usiadł za kierownicą bez uprawnień i bez wymaganych dokumentów zostanie dodatkowo ukarany karą grzywny.
ź: KPP Leżajsk