Policjanci zatrzymali pijanych rodziców

  152
  0

  Policjanci z Nowej Sarzyny zatrzymali do wytrzeźwienia pijanych rodziców czwórki dzieci. Jak się okazało ojciec i matka mieli w wydychanym powietrzu po ponad 2 promile alkoholu. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem mogli doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dzieci, może grozić im odpowiedzialność karna.

  We wtorek, tuż przed godz. 22 dyżurny leżajskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z domów w Jelnej w trakcie libacji alkoholowej doszło do awantury. Policjanci udali się pod wskazany adres. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali 36-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę, oraz czwórkę ich dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Rodziców poddano badaniu na stan trzeźwości. Okazało się że zarówno matka, jak i ojciec dzieci mieli w wydychanym powietrzu po ponad 2 promile alkoholu. Pijani rodzice zostali zatrzymani do wytrzeźwienia, a dziećmi zaopiekowała się wskazana osoba.

  Aktualnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem mogli doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia swoich dzieci może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowej Sarzynie.

  ź: KPP Leżajsk policja

  Poprzedni artykułSprawca pobicia pod policyjnym dozorem
  Następny artykułZ roku na rok, coraz lepiej.