Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież w szpitalu

  182
  0

  Wczoraj tuż przed północą Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież na szkodę jednego z pacjentów leżajskiego szpitala. Poszkodowanemu skradziono portfel, w którym był dowód osobisty, karta bankomatowa i pieniądze. Sprawca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

  Do kradzieży w szpitalu doszło w poniedziałek około godz. 23. Zawiadomieni przez poszkodowanego Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Okazało się, że pół godziny wcześniej do 25-letniego pacjenta oddziału chirurgii przyszedł w odwiedziny mężczyzna, z którym poszkodowany jeszcze tego samego dnia przed wypisaniem ze szpitala razem leżał na sali. W trakcie odwiedzin, kiedy pacjent na krótko wyszedł do łazienki, „kolega” wykorzystując jego nieobecność z szafki zabrał mu portfel i opuścił szpital. Po kilkunastu minutach interweniujący Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 54-letni bezdomny, u którego w organizmie stwierdzono blisko 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

  Policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na pozostawiane przedmioty. Pacjenci w placówkach medycznych, często zapominają o zachowaniu czujności i zwracaniu uwagi na rzeczy osobiste. Pozostawione portfele, torebki i inne wartościowe przedmioty bez właściwego nadzoru, stają się łatwym łupem dla złodziei.

  Poprzedni artykułInformacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Leżajsku
  Następny artykułGMINA LEŻAJSK Z CERTYFIKOWANYMI IMPREZAMI