Policjanci leżajskiej komendy zatrzymali sprawcę włamania do domu jednorodzinnego na terenie Leżajska. Zatrzymany 25-latek będzie odpowiadał za przestępstwo w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższy wymiar kary.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy w Leżajsku ustalili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Leżajska, który jest podejrzewany o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. 25-latek po pokonaniu zabezpieczenia okna i metalowej kraty, dwukrotnie w styczniu 2015 roku z niezamieszkanego domu jednorodzinnego na terenie Leżajska ukradł elementy piecyka gazowego, rurki miedziane, przewody elektryczne, naczynia miedziane oraz mosiężne figurki. Jest on również podejrzewany o inne włamania na terenie Leżajska, między innymi do altanek na ogródkach działkowych.

Zatrzymany 25-latek był już wcześniej karany za włamanie. Ponieważ działał w warunkach recydywy, odpowiedzialność za popełnione przestępstwo będzie surowsza. Prokuratura Rejonowa w Leżajsku zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

ź: KPP Leżajsk