Leżajscy i nowosarzyńscy policjanci ujawnili i zlikwidowali dwie nielegalne uprawy roślin konopi indyjskich. Jedna z nich należała do 25-letniego mieszkańca gminy Nowa Sarzyna, natomiast druga do 21-latka z gminy Leżajsk.

Funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie w minioną środę podejmowali interwencję domową. W jej trakcie ujawnili, że 25-letni domownik, w swoim pokoju, w dużej plastikowej donicy uprawia dwa krzewy rośliny przypominające wyglądem konopie indyjskie. Podczas przeszukania pokoju zajmowanego przez mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili dwie sadzonki tych roślin oraz susz roślinny      w materiałowej szafce. Mężczyzna tłumaczył, że uprawę założył na początku czerwca br. na własny użytek i dobrowolnie wydał pudełko kartonowe z suszem roślinnym.

Następnego dnia, policjanci wydziału kryminalnego leżajskiej Policji zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich. Tym razem funkcjonariusze uzyskali informację, z której wynikało, że 21-letni mieszkaniec gminy Leżajsk w swoim miejscu zamieszkania nielegalnie uprawia narkotyk. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas przeszukania pokoju mężczyzny, w meblościance, znaleźli susz roślinny. W toku dalszych czynności na terenie posesji ujawnili 7 krzewów konopi indyjskich. Dwa z nich rosły w plastikowych pojemnikach, a pozostałe bezpośrednio w gruncie. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do posiadania marihuany i uprawy konopi indyjskich.

Postępowania w tej sprawie pod nadzorem miejscowej prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku i Komisariat Policji w Nowej Sarzynie.

ź: KPP Leżajsk