Policyjna akcja „Pasy”

  158
  0

  Pasy bezpieczeństwa często ratują życie tym, którzy podróżują samochodami i autobusami. Dlatego kierowcy i pasażerowie powinni korzystać z tego skutecznego zabezpieczenia. Jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych jest lekceważenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

  Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.

  Wczoraj policjanci z leżajskiej drogówki od samego rana sprawdzali czy kierowcy oraz pasażerowie pamiętają o obowiązku jazdy samochodem w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Policjantom w ich działaniach towarzyszył „pancernik”. Przypięty do fotelika miał przypominać dzieciom i dorosłym o zapinaniu pasów. Wpajanie najmłodszym zasad bezpieczeństwa z pewnością w przyszłości zaowocuje poprawnymi nawykami i zachowaniami. Celem działań było przede wszystkim doprowadzenie do wyrobienia nawyku korzystania z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowego przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym.
  Przypominamy, że za jazdę bez zapiętych pasów oraz za niedopełnienie obowiązku przewożenia dziecka w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu grozi mandat i punkty karne. podobnie jak za przewożenie pasażera niezgodnie z przepisami. Mandatem zostaną ukarani zarówno kierowca, jak i pasażerowie, którzy nie podporządkują się temu obowiązkowi.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułKsięgowy Radzi – Rejestracja firmy on-line lub tradycyjnie
  Następny artykułKolejna próba prywatyzacji Fabryki Maszyn w Leżajsku