Strona główna Gmina Leżajsk Poprawiono akustykę w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku

Poprawiono akustykę w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku

1012
0

Dokonano modernizacji Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku, co znacznie poprawiło akustykę w tej placówce. Od dłuższego czasu istniał problem z dźwiękiem przenikającym pomiędzy sąsiednimi pomieszczeniami, zwłaszcza podczas ćwiczeń.

Przeprowadzone prace obejmowały montaż odpowiednich sufitów podwieszanych, obłożenie ścian specjalnymi okładzinami oraz wykonanie tynków dźwiękochłonnych. Dzięki temu ulepszono akustykę w dwóch salach baletowych, przestrzeni galerii, sali kameralnej oraz w studiu nagrań.

Ponadto zakupiono nowy sprzęt muzyczny i sceniczny, a także urządzenia do pracowni graficznej. Efekty modernizacji budynku będą odczuwalne zarówno przez widzów, jak i uczestników różnych kół zainteresowań prowadzonych przez MCK, takich jak grupy wokalne, taneczne oraz zespoły muzyczne. Wartość inwestycji wyniosła około 700 tysięcy złotych. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku przygotowało bogaty program artystyczny na nadchodzące wakacje, obejmujący między innymi koncerty plenerowe przed siedzibą MCK i na rynku, a także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się w bazylice.

Poprzedni artykułPub Legenda: Wyjątkowy wieczór z Markiem Andrzejewskim
Następny artykułZespół Atest zagra w ramach Lata z MCK: Wieczór pełen muzyki i zabawy na Rynku Miejskim!