Policjanci z Leżajska ustalili i zatrzymali mężczyznę, który jadąc samochodem osobowym potrącił pieszego i odjechał. Pieszy, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Leżajsku. Prokurator zastosował wobec kierującego policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

W nocy z czwartku na piątek policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, w wyniku którego ucierpiał 30-letni pieszy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń i zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia wynikało, że pieszy został potrącony przez kierującego samochodem osobowym, którego kierowca odjechał z miejsca, nie udzielając mu pomocy. Samochód, którym poruszał się sprawca w wyniku zderzenia zgubił boczne lusterko i to na jego podstawie policjanci wyjaśniający okoliczności zdarzenia ustalili markę i właściciela pojazdu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Na jego posesji w budynku gospodarczym funkcjonariusze znaleźli rozbity samochód, który w nocy uczestniczył w zdarzeniu.

W chwili zatrzymania przez policjantów 24-latek był nietrzeźwy. Pobrano od niego krew do badań.

Po wytrzeźwieniu mężczyźnie postawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy pieszemu, który ucierpiał w wyniku potrącenia. W sobotę prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego w wysokości 4 tysięcy złotych oraz zakazu opuszczania kraju.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

ź: KPP Leżajsk

lezajsk