Pościg dwóch radiowozów za pijanym kierowcą

  172
  85

  Policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie zatrzymali w wyniku pościgu pijanego kierowcę. 39-letni mężczyzna próbując uniknąć kontroli policyjnej uciekał ulicami miasta łamiąc wszelkie zasady ruchu drogowego. Po zatrzymaniu podany kierowcy alkomat wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

  W nocy z wtorku na środę, dyżurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który jadąc z Woli Zarczyckiej w kierunku Nowej Sarzyny prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol z komisariatu w Nowej Sarzynie. Policjanci po zauważeniu samochodu podali sygnał do zatrzymania się, jednak kierowca zlekceważył go i zaczął uciekać. Widząc to policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. Uciekając przed radiowozem kierujący volkswagenem jadąc ulicami Nowej Sarzyny popełniał szereg niebezpiecznych wykroczeń. Jechał z dużą prędkością, całą szerokością drogi, „pod prąd”, łamiąc wszelkie zasady ruchu drogowego. Do pościgu za „piratem drogowym” dołączył się drugi radiowóz. Ucieczka kierowcy zakończyła się na ulicy Kolejowej, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

  Jak się okazało kierujący volkswagenem, 39-letni mieszkaniec gminy Nowa Sarzyna był pijany. W jego organizmie stwierdzono blisko 2 promile alkoholu, nie posiadał prawa jazdy i polisy OC, a jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

  Zatrzymany mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i wysoka grzywna.

  ź: KPP Leżajsk

   

   

  Poprzedni artykułIII Jesienne Spotkania literacko – muzyczne „Przy herbacie” – dobiegły końca.
  Następny artykułProblemów logopedycznych nie można lekceważyć

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.