Powiat Leżajski w Padwie !!!

  175
  0

  W sobotę 28 maja 2011 we włoskiej Padwie odbyły się XXV Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin największej organizacji jaką jest International Karate Organization (IKO).

  W mistrzostwach udział wzięło 180 zawodników z 20 państw w tym reprezentujący Polskę zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate (LKKK). Start we „włoskich mistrzostwach” był pierwszym nie tylko dla zawodników reprezentujących nasz miejscowy klub ale pierwszym występem w zawodach tej rangi w całej 19 letniej historii klubu.

  W zawodach uczestniczyli najlepsi karatecy z całej Europy a niektórzy jak np. Hiszpan Alejandro Navarro to wielokrotni mistrzowie Europy i świata. Dla wielu utytułowanych zawodników właśnie zawody w Padwie były najważniejszymi w tym sezonie gdyż były jednocześnie europejskimi eliminacjami do mistrzostw świata, które w listopadzie bieżącego roku odbędą się w stolicy Japonii (kolebce karate) Tokio. Leżajski klub w tych najważniejszych dla karateków ze „starego kontynentu” zawodach reprezentowali zawodnicy Iwona Turosz, Marcin Olszowy, Krzysztof Zając i jako sędzia międzynarodowy sensei Dariusz Burda.
  Polacy wywalczyli w sumie 12 medali – 4 złote, 4 srebrne oraz 4 brązowe. Choć młodych leżajskich karateków nie było w gronie Polaków nagrodzonych medalami to jednak bezcennym wydaje się sam start w zawodach tej rangi. Doświadczenie jakie zdobyli w konfrontacji z najlepszymi zawodnikami w Europie a czasem i na świecie zaowocuje z pewnością w przyszłości. Na kolejnych zawodach przeciwnikiem nie będzie już stres związany ze startem w zawodach tej rangi czy świadomość startu w jednym turnieju z tyloma sławami karate ,o których kiedyś tylko się słyszało lub czytało, a dziś trzeba stanąć do walki na macie, ale jak widać po dorobku medalowym polskiej ekipy ze wszystkimi można konkurować i wygrywać. Start w Mistrzostwach Europy nie byłby możliwy gdyby nie kwalifikacja naszych zawodników na Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, dobre relacje sensei Dariusza Burdy z władzami IKO w tym z Prezydentem International Karate Organization Shokei Matsui i wypracowana przez lata pracy mocna pozycja Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. Wyjazd na zawody został zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Leżajsku, Starostwa Powiatowego w Leżajsku oraz Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna za co serdecznie dziękujemy.

  Dariusz Burda
  IKO Dojo sensei Dariusz Burda
  Leżajski Klub Kyokushin Karate
  37-300 Leżajsk ul. Kwiatowa 15

  Ź: Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułMercedes dachował w Laszczynach. Zdjęcia Internauty
  Następny artykułAGROTURYSTYKA NA CZASIE 2011