Powiatowy turniej Bezpieczeństwo

  186
  0

  17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z nauczycielami SP nr 3 z Leżajska przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą teoretyczną wypełniając test oraz wiedzą praktyczną na przygotowanym torze przeszkód. Zwycięzcy będą reprezentować swoje szkoły na eliminacjach wojewódzkich.

   

  Gimnazjum z Kuryłówki oraz Szkoła Podstawowa z Brzózy Królewskiej będą reprezentować powiat leżajski w etapie wojewódzkim turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.


  We wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku przy współpracy WORD-u i PZMot-u z Rzeszowa przeprowadzili turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

   

  Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz wiedzą praktyczną. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test dotyczący zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie każdy uczestnik musiał na rowerze przejechać tor przeszkód. Celem turnieju było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie znajomości przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Otrzymali nagrody rzeczowe, jak również pamiątkowe puchary i dyplomy.

   

  W etapie powiatowym wzięło udział 10 drużyn (po 3 zawodników), reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z powiatu leżajskiego.

   

  Zwycięzcy Turnieju

   

  Kategoria  gimnazja:
  Gimnazjum w Kuryłówce reprezentowali: Dawid Równiak, Karol Deryło, Jakub Sopylak

  Opiekun: Wiesław Gorący

   

  Kategoria : szkoły podstawowe:
  SP w Brzózie Królewskiej reprezentowali: Patryk Włodarczyk, Wojciech Pawul, Dominik Rup

  Opiekun: Andrzej Sitkowski

   

  Ź. KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułPowraca Technikum Chemiczne.
  Następny artykułArka mało gościnna