Powraca Technikum Chemiczne.

  216
  0

  Andrzej Miazga-Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „Organika-Sarzyna”: Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że od września wspólnie z Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza planujemy utworzenie, a właściwie reaktywację Technikum Chemicznego.
  Jacek Wojdałowicz –Dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie: Podejmujemy próbę ponownego uruchomienia szkoły, która przez wiele lat była wizytówką Nowej Sarzyny. Zamierzamy kształcić w zawodach technik technologii chemicznej i technik analityk.
  AM: Po analizie struktury zatrudnienia i potrzeb związanych z rozwojem spółki zdecydowaliśmy się na ścisłą współpracę ze szkołą i wsparcie promocji technikum w środowisku. Techników chemików zaczyna brakować na rynku pracy, ostatnio chcieliśmy zatrudnić ok. 30 techników chemików i były z tym znaczne problemy.
  JW: Zaangażowanie Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna SA jest dla szkoły kluczowe – sami nie przekonalibyśmy kandydatów i ich rodziców, że chemia to branża z przyszłością na rynku pracy. A informacja, że Zakłady przeznaczają kwotę 10 000 zł na specjalny fundusz stypendialny wyłącznie dla uczniów technikum od razu przemawia do wyobraźni.
  AM: Stypendia to istotny, ale nie jedyny dowód na to, że zależy nam na technikach chemikach. Będziemy wspierać szkołę organizując w naszych laboratoriach część zajęć, przyjmując uczniów na miesięczne praktyki, pomagając szkole w zaopatrzeniu w odczynniki i szkło laboratoryjne. Dla najlepszych absolwentów gwarantujemy umowy o pracę w celu odbycia stażu.
  JW: Zakłady pomagają również w organizacji Dnia Otwartego szkoły, ale to temat na osobny artykuł.
  AM: Mam nadzieję, że czytelnicy pamiętają o naszej nowej inwestycji – innowacyjnej instalacji produkcyjnej MCPA i MCPP-P, która powstaje dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej. I tak, jak nowoczesność jest dla każdej rozwijającej się firmy warunkiem powodzenia na rynku, tak dobrze wykształcony personel równie skutecznie buduje jej wizerunek.
  JW: Nowoczesność jest słowem, które dobrze charakteryzuje również naszą szkołę. Mamy sale multimedialne, wyposażone w tablice interaktywne i inne nowoczesne pomoce dydaktyczne. Sięgamy po fundusze unijne na rozwój bazy technikum, realizujemy ciekawe projekty edukacyjne, dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną, do której warto przyjść i zdobyć zawód technika technologii chemicznej lub technika analityka.

   

  AM: Życzę rodzicom i gimnazjalistom – przyszłym technikom i naszym pracownikom dobrego wyboru szkoły.
  Ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułZespół Folusz z Giedlarowej nagrodzony
  Następny artykułPowiatowy turniej Bezpieczeństwo