Pożar w brzózie królewskiej

  253
  0

  14 września około godziny 3.28 w Brzózie Królewskiej doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Leżajsku zadysponowało na miejsce zdarzenia jednostki: OSP Brzóza Królewska, JRG Leżajsk, JRG Nowa Sarzyna.

  Pozostałe służby: pogotowie ratunkowe, energetyczne, policja. W momencie przyjazdu jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia, pożarem objęty był cały dach budynku mieszkalnego, płomienie wydostają się ponad pokrycie dachu krytego dachówką.

  Odłączono prąd i gaz w budynku, podano jeden prąd wody w natarciu na dach i wprowadzono ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do środka w celu sprawdzenia pomieszczeń. Następnie po przybyciu zastępu SH-25 podano następny prąd wody na dach palącego budynku.

  W trakcie prowadzonych działań gaśniczych, zasłabnięciu uległa żony właściciela budynku, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej stosując ułożenie przeciwwstrząsowe, tlenoterapię oraz wsparcie psychiczne. Następnie poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono budynek i przekazano właścicielowi.

  W akcji gaszenia pożaru udział brało 3 zastępy z PSP i 1 z OSP, łącznie 15 strażaków.
  W wyniku pożaru spaleniu uległo więźba dachowa na budynku, zniszczone pokrycie dachu /dachówka/ okopcone ściany w pomieszczeniach. Uratowano pozostałą część budynku mieszkalnego. Straty oszacowano na około 50 tys. zł, uratowano mienie na wartość około 200 tys.zł.

  Z pierwszą podstawową pomocą dla pogorzelców ruszyła gmina i Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej.

  Ź: UG LEŻAJSK

  Poprzedni artykułBezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły
  Następny artykuł39-latek spod Leżajska, podejrzany o molestowanie.