Praca na obwodnicy Leżajska wrze!

  191
  0

  Praca na obwodnicy Leżajska wrze, obecnie realizowane są roboty ziemne wykonano ok. 80 % przepustów i rozpoczęto prace przy wiadukcie na drogą wojewódzką (zbrojenie podpór), zmontowano jeden z dwóch przejazdów gospodarczych a na drugim rozpoczęto montaż konstrukcji stalowej. Najbardziej zaawansowane są roboty związane z przebudową urządzeń obcych (wodno-kanalizacyjne, gaz, elektryka, teletechnika – ok. 90%).

  Na dzień dzisiejszy wykonawcę obowiązuje umowny termin, który jedynie w sytuacji, kiedy Wykonawca udokumentuje fakt, iż prowadzenie prac z różnych, obiektywnych powodów nie mogło być realizowane, jest przesuwany bez konsekwencji dla Wykonawcy. Zakończenie prac zgodnie z podpisaną umową to grudzień br. Wykonawca deklaruje dotrzymanie terminu realizacji całego I-etapu inwestycji. W przypadku jego nie dotrzymania rozpocznie się naliczanie kar umownych za opóźnienia w budowie.

  Pogłoski które mówią o kłopotach finansowych firmy realizującej budowę są niezgodne z prawdą. Według oświadczenia prezesa firmy SANDO, firma jest wypłacalna, nie ma też problemów finansowych na tym kontrakcie. Aby utrzymać taką sytuację GDDKiA realizuje płatności w najkrótszym, możliwym terminie co pozwala Wykonawcy regulować płatności swoim podwykonawcom. Zgodnie ze złożoną ofertą Wykonawcy koszt I-etapu wyniesie 36,5 mln PLN brutto. Najprawdopodobniej będą jakieś dodatkowe koszty związane z robotami nieprzewidzianymi (dodatkowymi) ale to powinno zamknąć się w kwocie góra 2-3 mln PLN.

  W lipcu br. planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę II etapu obwodnicy Leżajska. Obecnie trwa uzgadnianie ostatecznej wersji SIWZu (specyfikacji istotnych warunków zamówienia).

  Jeśli w 2012r. uda się wyłonić Wykonawcę dla II etapu obwodnicy i podpisać umowę, oddanie do użytkowania II etapu planowane jest na początek 2015r.

   

  Poprzedni artykułZawody Sportowo-Pożarnicze w Dębnie
  Następny artykułOgłoszono przetarg na drugi etap obwodnicy Leżajska