Premiera albumu „Ziemia Leżajska”

  217
  0

  W dniu 10 listopada 2010r. o godz. 15:30 w Dworze Starościńskim odbyła się premiera oraz prezentacja nowości publikacyjnej powiatu leżajskiego pt. „Ziemia Leżajska”.

  Przygotowania oraz prace nad albumem rozpoczęły się w lutym bieżącego roku. Wydania powyższej publikacji podjęło się wydawnictwo z Warszawy FOTOLINER S.C. Fotograf Piotr Jaworek w swoim obiektywie uchwycił ok. 60 obiektów, które znalazły się w publikacji. Teksty przygotowało Starostwo Powiatowe w Leżajsku. Album wydano w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

  Książka pokazuje różne strony powiatu leżajskiego, ukazuje to z innej perspektywy. W publikacji znajdują się informacje obejmujące wszystkie gminy powiatu leżajskiego.

  Podczas premiery gościliśmy Pana Roberta Żołynię Starostę Leżajskiego, przedstawicieli lokalnych firm, wydawcę albumu Piotra Jaworka oraz osoby zainteresowane albumem. Podczas spotkania zaprezentowano zalety książki oraz przeprowadzono quiz, gdzie nagrodą były albumy „Ziemia Leżajska”. Pan Piotr Jaworek opowiedział zebranym o stronie technicznej, a Pan Marian Matkowski wraz z Panem Damianem Majkutem przytoczyli kilka komicznych sytuacji, które miały miejsce podczas trwających przygotowań do wydania albumu.

  Spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku Moniki Paluch oraz Łukasza Osowskiego jak również tegorocznego maturzysty z ZSL w Leżajsku Kacpra Burdy. Dodatkowo wystąpił Pan Stanisław Kornasiewicz ze Stowarzyszenia Lokalnych Poetów „ Na marginesie”. Przytoczył on wiersze o Leżajsku oraz wybór fraszek.

  Przedstawiciele lokalnych firm odebrali z rąk Starosty Leżajskiego podziękowania za wkład w wykonanie albumu pt. „Ziemia Leżajska”. Spotkanie zakończył poczęstunek.

  Starostwo Powiatowe w Leżajsku składa serdeczne podziękowania następującym firmom: Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna Grupa Ciech, Browar w Leżajsku Grupa Żywiec SA, Hortino ZPOW w Leżajsku, Fabryka Maszyn w Leżajsku, BMF Polska, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Zakład Chemiczny Silikony Polskie, Philip Morris Polska Zakład Produkcyjny nr 4 w Leżajsku, Księgarnia Eurydyka za wkład w wydanie albumu. Dziękujemy również Stanisławowi Jaworskiemu Dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku oraz Panu Andrzejowi Chmurze Dyrektorowi Muzeum Ziemi Leżajskiej za pomoc w organizacji imprezy.

  Poprzedni artykułJak dziś okazywać patriotyzm?
  Następny artykułNagroda dla Posła Zbigniewa Rynasiewicza