Strona główna Gmina Leżajsk Projekt NZU+ w Gminie Leżajsk

Projekt NZU+ w Gminie Leżajsk

205
0

6 grudnia wczesnym rankiem w drzwiach urzędu gminy Leżajsk stanął niezwykły gość – starzec z siwą brodą, ubrany w czerwony strój i czapkę z dzwoneczkami w ręku i wielkim workiem na plecach. Św. Mikołaj, Santa Claus, Father Christmas to imiona tego starszego pana. Do urzędu gminy trafił bez żadnych trudności, gdyż jak stwierdził: – Przychodzę tylko do grzecznych osób.

Jak stwierdził Święty Mikołaj kierownictwo Urzędu w tym roku było wyjątkowo grzeczne, dlatego pozostawił nam niecodzienny prezent: tajemniczą skrzynkę, która stanęła w urzędzie. Zapytany o podarunek, święty stwierdził, że jako jedyny w kraju Urząd Gminy Leżajsk został wybrany do pilotażu urządzenia w ramach programu „Mikołaj +”.  O przeznaczeniu niszczarki złych uczynków (NZU), bo tak nazywa się urządzenie, dodał: – Nim spotkasz się z Mikołajem, spisz na kartce wszystkie swoje złe uczynki i wrzuć je do tej magicznej skrzynki.

Oprócz samego urządzenia, starzec pozostawił również „Regulamin korzystania z Niszczarki Złych Uczynków”, którego ważniejsze fragmenty zamieszczamy poniżej:

1. Czas pracy: w dni powszednie od 7.00 do 15.30.
2. Właścicielem NZU jest Urząd Gminy Leżajsk.
3. Korzystający z NZU winni bezwzględnie przestrzegać niniejszych przepisów porządkowych i stosować się do zaleceń.
4. Służby uprzywilejowane, mundurowe, kobiety w ciąży oraz honorowi dawcy krwi winny korzystać z NZU niezwłocznie, poza kolejką.
5. NZU powinna być utrzymane w czystości, a użytkownik po skorzystaniu powinien być zadowolony.
6. Do NZU nie wrzucamy niedopałków, szmat, resztek posiłków ani zużytych chusteczek.
7. Uczynki spisujemy na kartce w kolejności chronologicznej podając dzień, miesiąc, miejsce oraz rodzaj przewinienia.
8. Formularze złych uczynków bez czytelnego podpisu nie będą brane pod uwagę i pozostaną bez rozpatrzenia do dnia usunięcia braków.
9. Korzystanie z NZU jest bezpłatne.
10. Urządzenie nie zastępuje rachunku sumienia i spowiedzi.
11. To urządzenie jest zgodne z wymaganiami EMC zawartymi w międzynarodowej normie ISM 161206-01. Użytkowanie tego urządzenia z niezatwierdzonymi akcesoriami może mieć negatywne skutki.

Uwaga! Dla pierwszych 10 osób, które skorzystają z NZU przygotowaliśmy słodką niespodziankę. Wystarczy, że złożą odpowiedni formularz z czytelnym podpisem w NZU.  Zapraszamy do zabawy.

 ź: Gmina Leżajsk

Poprzedni artykuł26-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków
Następny artykuł35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego