Strona główna Bez kategorii Prywatna opieka zdrowotna – dlaczego warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem?

Prywatna opieka zdrowotna – dlaczego warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem?

200
0

Opieka zdrowotna to dość częsty temat dyskusji. Chyba każdy z nas przyzna się, że zdarzyło mu się narzekać na kondycję polskiej służby zdrowia, a zwłaszcza na ustalanie wyjątkowo odległych terminów badań specjalistycznych. Nie jest zatem żadnym zaskoczeniem, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się prywatnie przychodnie.

\”Dynamiczny rozwój prywatnej służby zdrowia w praktyce oznacza, że pacjenci mogą zdecydować się na ubezpieczenie  w przynajmniej kilku liczących się centrach medycznych.\” Będę zobowiązana za szybką poprawę.

 

Dynamiczny rozwój prywatnej służby zdrowia w praktyce oznacza, że pacjenci mogą zdecydować się na ubezpieczenie zdrowotne w przynajmniej kilku liczących się centrach medycznych. Niezaprzeczalnym minusem prywatnego ubezpieczenie zdrowotnego są jego koszty. Niestety musimy je z reguły ponosić z własnej kieszeni. Jednak z drugiej strony prywatne ubezpieczenie zdrowotne dają nam dostęp do znacznie lepszej obsługi, dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy konieczne okazuje się szybkie skorzystanie z pomocy specjalisty.

Niejednokrotnie pacjenci wybierają dodatkowe prywatne ubezpieczenia zdrowotne, gdy na własnej skórze przekonują się, że w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej na badanie będą czekać nawet kilka miesięcy. Tymczasem w przychodniach prywatnych czas oczekiwania to maksymalnie kilka dni.

Kolejną kwestią jest fakt, że prywatne szpitale oferują swoim pacjentom znacznie lepsze warunki. Prywatne kliniki proponują nam wygodne, co najwyżej trzyosobowe sale, często klimatyzowane i z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Tymczasem w państwowych szpitalach od dawna normą są przepełnione sale i łazienki znajdujące się na korytarzu, których wyposażenie pozostawia wiele do życzenia.

Prywatne przychodnie mają jeszcze tę przewagę nad państwowymi, że są one po prostu lepiej wyposażone. Normą jest korzystanie w nich z najnowszej aparatury medycznej, która wspomaga diagnostykę. Również sale zabiegowe w prywatnych przychodniach wyposażone są w innowacyjne sprzęty, których w publicznych szpitalach raczej nie znajdziemy.

Wspomnieliśmy już o wysokich kosztach wizyt w prywatnych przychodniach. Pamiętajmy jednak, że, decydując się na prywatne ubezpieczenia zdrowotne, możemy wybrać abonament medyczny, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Znajdziemy zarówno pakiety obejmujące jedynie podstawową opiekę medyczną jak i te, które zapewniają nam także hospitalizację w komfortowych warunkach i dostęp do leczenia specjalistycznego, niezależnie od stwierdzonej choroby. Ponadto dostępne są pakiety ubezpieczeniowe dla różnych grup pacjentów, np. dla seniorów, małych dzieci itd. Koszt ubezpieczenie prywatnego jest zwykle niższy, jeśli zdecydujemy się przystąpić do jego wraz z całą rodziną.

Obecnie prywatne ubezpieczenia zdrowotne stają się także coraz częściej dodatkiem, które duże firmy oferują swoim pracownikom. Bardzo często pracownicy mogą także za naprawdę niewielką dopłatą z oferowanego przez pracodawcę ubezpieczenia korzystać razem z dziećmi i małżonkiem.

Poprzedni artykułPo co używać nici dentystycznych?
Następny artykułWarszawo, już jedziemy!