Strona główna Gmina Leżajsk Przebudowa skrzyżowania obok bazyliki i klasztoru Bernardynów w Leżajsku na rondo

Przebudowa skrzyżowania obok bazyliki i klasztoru Bernardynów w Leżajsku na rondo

4182
0

Zamierzana jest zmiana obecnie istniejącego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną znajdującego się w tym miejscu. Miasto obecnie poszukuje wykonawcy tej inwestycji. Burmistrz Leżajska, Ireneusz Stefański, poinformował, że przygotowania do przebudowy skrzyżowania Placu Mariackiego oraz ulic Klasztornej, Michałka i Mickiewicza trwały dość długo.

Początkowo konserwator zabytków nie wyrażał zgody na przeprowadzenie inwestycji w pobliżu bazyliki. Mieszkańcy miasta zaproponowali zastąpienie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przez rondo w celu usprawnienia ruchu samochodowego. Prace mają być zakończone jeszcze w tym roku, ale spowodują duże utrudnienia dla kierowców. Roboty będą prowadzone bez konieczności zamknięcia skrzyżowania, aby uniknąć całkowitego paraliżu ruchu w mieście.

Na kolejny rok planowane jest zakończenie prac przy przebudowie pobliskiej ulicy Warszawskiej. Całkowity koszt inwestycji, współfinansowanej przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, jest szacowany przez samorząd na 4,5 miliona złotych.

Poprzedni artykułStudio Urody – Karolina Leja – Twoje centrum piękna i relaksu
Następny artykułGmina Leżajsk intensyfikuje walkę z barszczem Sosnowskiego