Poznanie pracy policjantów było celem wizyty przedszkolaków w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Dzieci obejrzały pomieszczenia komendy oraz sprzęt jakim dysponują policjanci w codziennej służbie.

Wczoraj poza policjantami w Komendzie Policji w Leżajsku spotkać można było uśmiechnięte dzieci z przedszkola nr. 4 w Leżajsku. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, czym zajmują się policjanci, jak wygląda ich umundurowanie i wyposażenie oraz w jakich sytuacjach można się zwrócić do policjantów z prośbą o pomoc. Dzieci zobaczyły i usłyszały, na czym polega praca dyżurnych przypominając sobie przy okazji numery alarmowe i zasady wzywania służb ratowniczych. Zwiedziły między innymi pokój odpraw, oraz gabinet komendanta. Sporym zainteresowaniem cieszył się fotel najważniejszego w powiecie policjanta. Przy biurku komendanta chciały usiąść wszystkie dzieci. Maluchy obejrzały sprzęt, jaki jest na wyposażeniu Policji, w tym motocykle. Każdy miał możliwość przymierzyć czapkę policyjną, kamizelkę kuloodporną, odblaskową, hełm oraz usiąść na motocyklu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W trakcie wycieczki po Komendzie dzieci przez chwilę mogły uczestniczyć w spotkaniu leżajskich emerytów policyjnych. Na koniec policjant zajmujący się prewencją kryminalną udzielił najmłodszym mieszkańcom Leżajska kilku cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach

ź: KPP Leżajsk

Przedszkolaki