Strona główna Gmina Leżajsk Przedszkole w Przychojcu Kreatywna Kraina sięga coraz wyżej! Wkrótce powita pierwszych uczniów...

Przedszkole w Przychojcu Kreatywna Kraina sięga coraz wyżej! Wkrótce powita pierwszych uczniów Szkoły Podstawowej

1239
0

O sukcesie przychojeckiego przedszkola głośno jest już w całym powiecie leżajskim. Na stronie internetowej i w mediach społecznosciowych Kreatywnej Krainy, obserwować można, jak szybko rozwija się ta placówka.

W budynku Szkoły Podstawowej w Przychojcu utworzone zostały dwa oddziały przedszkolne, gdzie dzieci bawią się, uczą, usamodzielniają i nawiązują relacje z rówieśnikami. Opiekę nad nimi sprawują wykwalifikowane, energiczne, młode osoby, które mają doskonałe podejście do swoich podopiecznych, dzięki czemu rozwój młodych umysłów jest zauważalny gołym okiem.

Kreatywna Kraina wyróżnia się na tle innych przedszkoli w powiecie leżajskim realizacją założeń edukacji Montessori, wykorzystując pomoce dydaktywcze tego modelu nauczania. Metoda ta polega na przekazywaniu wiedzy w przystępny sposób, przekształcając trudne koncepcje w łatwe do zrozumienia lekcje tak, aby dzieci postrzegały proces uczenia się jako formę zabawy. Skupia się na podświadomym rozbudzaniu zainteresowania dziecka światem oraz na kształtowaniu umiejętności samodzielnego poszukiwania wiedzy. Jest to sprawdzona i długoletnia strategia nauczania, która mimo swojej skuteczności, z biegiem czasu została nieco zapomniana.

https://www.facebook.com/przedszkolewprzychojcukreatywnakraina

Na tym jednak Przedszkole w Przychojcu nie poprzestaje. Od września 2024 roku, planowane jest utworzenie klasy pierwszej szkoły podstawowej, będące swego rodzaju odrodzeniem przychojeckiego szkolnictwa. Po rocznej przerwie, Szkoła Podstawowa powróci w odmienionej formie – z nową kadrą nauczycielską, świeżymi pomysłami i możliwościami. Dostrzegając skuteczność działania systemu Montessori, w szkole planowany jest powrót do dawnych metod w unowocześnionej formie, gdyż system szkolnictwa jest jedynie wskazówką, a interpretacja i sposób wykorzystania go zależy od nauczycieli.

W budynku szkoły już dziś czekają na uczniów w pełni wyposażone sale dydaktyczne z tablicami multimedialnymi, sala komputerowa, sala gimnastyczna, a także stołówka, na której serwowane są świeże obiady, gotowane na miejscu w szkolnej kuchni. Rodzice nie będą musieli martwić się o swoje pociechy poza godzinami lekcyjnymi, ponieważ funkcjonować będzie szkolna świetlica, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas przed powrotem do domu. Edukację i rozwój uczniów wspierać będzie szerokie grono specjalistów – dzieci skorzystają z darmowej pomocy logopedy, a także zajęć ruchowych z zawodową fizjoterapeutką. Szkoła zapewni nawet bezpieczny transport, pod okiem opiekuna, dla osób spoza Przychojca, stąd też jest to doskonała opcja dla dzieci zamieszkujących sąsiednie miejscowości.

Na dzieci czekać będzie też wiele atrakcji. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przychojcu będą mogli korzystać z przyszkolnego placu zabaw oraz warzywnika, w którym nauczą się podstaw ogrodnictwa. Udział w zajęciach w Zagrodzie Edukacyjnej, a także  wyjazdy do zaprzyjaźnionej stadniny koni to tylko część przygód, jakie czekają na nowych uczniów przychojeckiej szkoły.

Obiekt szkolny w Przychojcu jest aktualnie poddawany kompleksowemu remontowi. Na ten moment zostały już wymienione wszystkie okna oraz piec, dostosowano klatki schodowe pod najnowsze wytyczne przeciwpożarowe, zaś w najbliższym czasie odświeżona zostanie także elewacja oraz wejścia boczne do budynku szkoły.

Kreatywna Kraina zobowiązuje już z samej nazwy, a patrząc na poziom nauczania w oddziałach przedszkolnych i w klasie “0”, nikt nie ma wątpliwości, że obrana przed dyrekcję i kadrę nauczycielską droga, jest tą słuszną. Wybierając to miejsce, uczniowie klasy pierwszej mogą liczyć na dobry start w dalsze etapy edukacji, a rodzice mieć pewność, że ich decyzja będzie miała pozytywny wpływ na przyszłość swoich dzieci.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek na drodze powiatowej między Grodziskiem Górnym a Giedlarową
Następny artykułEuro 2024 w Niemczech – zapowiedź