Strona główna Gmina Leżajsk PRZEWOZIŁ NIELEGALNE PAPIEROSY

PRZEWOZIŁ NIELEGALNE PAPIEROSY

529
0
Ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej przewoził w samochodzie 58-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Wpadł, gdy swoim peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość. Kontrabandę zabezpieczyli leżajscy policjanci ruchu drogowego. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania funkcjonariusze z jarosławskiej komendy, ujawnili i zabezpieczyli kolejnych, prawie 600 paczek nielegalnych papierosów.

O dużym pechu może mówić 58-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, którego we wtorek zatrzymali funkcjonariusze z leżajskiej drogówki. Mężczyzna przekroczył dozwolona prędkość. Za to wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi. W czasie kontroli pojazdu, którym kierował uwagę policjantów przykuła torba podróżna, która leżała na tylnym siedzeniu. Jak się okazało mężczyzna przewoził w niej ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowej akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli nielegalny towar.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze z jarosławskiej komendy ujawnili i zabezpieczyli kolejnych, prawie 600 paczek papierów. Nielegalny towar, gdyby trafił na rynek naraziłyby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 18 tys. złotych.

58-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, przyznał się do jego popełnienia, złożył wyjaśnienia. Za ten czyn grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułCyrk Korona w Leżajsku
Następny artykułJubileusz leżajskiej książnicy