Przyjaźni środowisku

  223
  0

  ŹRÓDŁO: GAZETA LOKALNA GŁOS LEŻAJSKA. Ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata” już od 19 lat uczy nas nie tylko odpowiedzialności za otaczający nas świat, ale też zachęca do codziennej troski o środowisko. Realizując zadania, do których została powołana Spółka Stare Miasto-Park, dostrzegamy potrzebę propagowania postawy proekologicznej wraz z prowadzeniem szeroko rozumianej działalności edukacyjnej.

  Dlatego też w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi wsparliśmy siódmą edycję akcji „Sprzątanie Świata” organizowaną cyklicznie przez Browar w Leżajsku. Jej celem jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z postępem naukowo-technicznym i rozwojem cywilizacji.

  Podobnie jak w roku ubiegłym, w tegoroczne działania zaangażowały się władze gminy i miasta Leżajsk, przedstawiciele Klubu Sportowego Pogoń Leżajsk, Miejskiego Zakładu Komunalnego w Leżajsku, spółki Stare Miasto-Park oraz mieszkańcy. W akcji uczestniczyło 50 osób, a podczas sprzątania lasu zużyto ok.100 worków o pojemności 120 litrów każdy. W ciągu godziny sprzątania uczestnicy zebrali w lesie ponad tonę śmieci.

  Celem akcji było nie tylko usunięcie dzikich wysypisk, ale przede wszystkim zainspirowanie i włączenie lokalnej społeczności do działań zmierzających w kierunku poprawy środowiska naturalnego oraz wzrostu świadomości ekologicznej. Bezpłatny odbiór odpadów zebranych podczas tegorocznej akcji zapewniła spółka Stare Miasto-Park.

  MAGDALENA BOREK

   

  Poprzedni artykułNa ludowo
  Następny artykułPierwszy etap obwodnicy coraz bliżej ukończenia