Drastyczne zdarzenie miało miejsce wczoraj na jednej z posesji w Leżajsku, gdzie dwa duże psy zagryzły niedużego psa rasy Shih tzu. W ostatnim czasie policja z Leżajska notuje zwiększoną liczbę zgłoszeń dotyczących bezpańskich psów, bądź psów niepilnowanych przez swoich właścicieli.
Leżajscy policjanci wielokrotnie zwracali się z apelem do właścicieli psów o właściwe ich trzymanie i traktowanie. O tym, że nie wolno bagatelizować tych zastrzeżeń przekonała się niedawno jedna z mieszkanek Leżajska. Jej dwa psy rasy Leonberger dostały się na teren posesji sąsiada i zagryzły biegającego po swojej posesji małego Shih tzu.
Wpływa również wiele zgłoszeń, od rodziców z małymi dziećmi, dotyczących psów niepilnowanych przez swoich właścicieli lub wyprowadzanych na spacer bez smyczy i kagańców.
W związku z powyższym policja apeluje do właścicieli psów o rozwagę oraz przypomina, że w przypadku, kiedy właściciel nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu psa,  grozi mu mandat do 250 zł lub sprawa może zostać skierowana do sądu o ukaranie grzywną; wysokość kary to nawet 5 tyś. zł.
ź: KPP Leżajsk