QUEST – „Najmniejszy Rezerwat w Polsce”

  164
  0

  W sobotę, tj. 22.09.2012 odbędzie się impreza pt. QUEST – „Najmniejszy Rezerwat w Polsce”, jako wprowadzenie do krainy „Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu” promująca trasy i produkty turystyczne. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” działający przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie oraz Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Wagabunda” z Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Nowej Sarzynie.

  W imprezie weźmie udział około 50 uczniów z Gminy Nowa Sarzyna wraz z opiekunami – nauczycielami ww. placówek oświatowych.
  Uczestnicy wezmą udział w rajdzie rowerowym trasą ATR (trasa niebieska) do miejscowości Wola Zarczycka, aby rozwiązać Quest – „Najmniejszy Rezerwat w Polsce”. W dalszej kolejności opiekunowie zorganizują szereg konkursów i quizów, które będą dotyczyć pozostałych tras turystycznych powstałych w ramach projektu. Uczestnicy będą mogli wykazać się również wiedzą o trasach turystycznych zlokalizowanych na terenach partnerów projektu: LGD „Lasowiackia Grupa Działania” oraz LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

  Impreza zakończy się wspólnym ogniskiem wraz z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek, wspólnym śpiewem i różnymi zabawami.
  Instytucją ogłaszającą konkurs na imprezę promującą „Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu” było Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”.

  Grzegorz Sroka

  Poprzedni artykułPowiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP
  Następny artykułCAMERTON w Leżajsku