Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. To data wyzwalająca w Polakach poczucie dumy i radości z odzyskanej wolności ale także wymagająca szczególnej pamięci o wydarzeniach składających się na jej odzyskanie i o osobach, które się do tego przyczyniły zarówno w kontekście lokalnym, jak i ogólnonarodowym.

W ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Starostwo Powiatowe w Leżajsku organizuje koncert patriotyczny ph. „Zakazane Piosenki” w wykonaniu solistów i grup artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pod kierownictwem Anny Czenczek. Grupa liczy blisko 50 osób – wokalistów, tancerzy, aktorów, którzyzaprezentują półtoragodzinny recital (śpiew, taniec, recytacja, gra aktorska). Wykonają znane i mniej znane piosenki patriotyczne, w wyjątkowej oprawie scenicznej.

Koncert odbędzie się 12 listopada o godz. 17:00 w sali widowiskowej Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku, wstęp bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczczenia tak znaczącego dla naszego kraju dnia.

ź: Muzeum Ziemi Leżajskiej