Miała być randka, a skończyło się na stracie pieniędzy, dowodu osobistego i kluczyków do samochodu. Ofiarą fikcyjnej randki w ciemno padł 22-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Policjanci już następnego dnia ustalili i zatrzymali sprawców.
Policjanci z Leżajska przyjęli zgłoszenie o próbie rozboju, do jakiego doszło w rejonie zalewu Czyste w Grodzisku Dolnym. Ofiarą padł 22-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Stracił on kluczyki do samochodu oraz portfel, w którym był dowód osobisty i pieniądze.
Kryminalni z Leżajska ustalili, że pokrzywdzony umówił się przez telefon na spotkanie z nieznajomą 27-letnią mieszkanką powiatu przeworskiego. Po wymianie sms-ów dziewczyna zaproponowała, że ich pierwsza randka odbędzie się w okolicy zalewu Czyste w Grodzisku Dolnym. Na miejscu okazało się, że dziewczyna nie jest sama, tylko w towarzystwie trzech mężczyzn, którzy okradli 22-latka. Łupem przestępców padł portfel, w którym oprócz dowodu osobistego znajdowało się 1800 złotych oraz kluczyki do samochodu, którym pokrzywdzony przyjechał na spotkanie.
Policjanci już następnego dnia od zgłoszenia zatrzymali sprawców przestępstwa. Jak się okazało, oprócz kobiety w sprawę zamieszani byli trzej mężczyźni z powiatu leżajskiego w wieku od 26 do 28 lat. W ich mieszkaniach podczas przeszukań policjanci znaleźli kije bejsbolowe, metalową pałkę teleskopową, paralizator i kominiarki.
Prokurator nie postawił im jeszcze zarzutów. Niewykluczone jednak, że zostaną oskarżeni o rozbój, za co grozi nawet do 12 lat więzienia.
ź: KPP LeżajskPolicja Leżajsk