Recital organowy i występ zespołu wokalnego

  188
  0

  Kompozycje Jana Sebastiana Bacha i Johannesa Brahmsa oraz pieśni gruzińskie, greckie i kijowskie znalazły się w programie poniedziałkowego koncertu XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbywa się w Leżajsku (Podkarpackie).

  W pierwszej części wieczornego koncertu w Bazylice Ojców Bernardynów wystąpi ze swoim recitalem młoda polska organistka Marta Rogusz. Artystka wykona m.in. Partita „O Gott, du frommer Got” Passacaglia c-moll Bacha oraz Chorał: O Traurigkeit, o Herzeleid Jehan Alain – Litanies Brahmsa.

  Marta Rogusz jest laureatką II nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego na I Międzynarodowym Konkursie Organowym w Łodzi. Wielokrotnie brała udział w festiwalach oraz kursach interpretacji prowadzonych przez wybitnych pedagogów w kraju i za granicą.

  Natomiast w drugiej części wieczoru, w tzw. koncercie kameralnym, publiczność wysłucha zespołu wokalnego Imprevisti pod dyr. Marty Czarkowskiej. Jego członkowie zapraszają na śpiewy greckie, gruzińskie i kijowskie.

  Więcej na: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow/recital-organowy-i-wystep-zespolu-wokalnego,1,4766003,region-wiadomosc.html

  Poprzedni artykułW wyborach uzupełniających wybrano nowego radnego Leżajska
  Następny artykułPotrącona na przejściu dla pieszych