Rejon Pyriatyński

  167
  1

  Odległość pomiędzy Pyriatyniem (obwód Połtawski) a Leżajskiem to prawie 850 km. Współpraca pomiędzy regionami rozpoczęła się w 2007 roku. Kilkuletnie już doświadczenie pozwala na skuteczne podejmowanie działań mających na celu umocnienie i dalszy rozwój sąsiedzkich kontaktów między wspólnotami oraz władzami terytorialnymi. Zwiększony dostęp do informacji z całego świata powoduje chęć większej integracji również na poziomie lokalnym. Stąd, również w bieżącym roku odległość nie przeszkodziła i zapisy porozumienia z października 2007 roku, pomiędzy Rejonem Pyriatyńskim a Powiatem Leżajkim zostały zrealizowane.

  Delegacja z Rejonu Pyriatyńskiego gościła w Powiecie Leżajskim w dniach od 15 do 19 czerwca 2012 roku. W jej skład weszli: Przewodniczący Pyriatyńskiej Rady Rejonowej (odpowiednik starosty) Oleksij Niecziporienko, Sekretarz Pyriatyńskiej Rady Rejonowej Wołodimir Prokopienko, Dyrektor Połtawskiego Centrum Turystycznego Larisa Mkołajiwna jak również przewodniczący i radni Rad Wiejskich wchodzących w skład rejonu.

  Goście uczestniczyli w oficjalnych spotkaniach, podczas których zapoznali się z funkcjonowaniem samorządów terytorialnych w Polsce. Podejmowane były rozmowy dotyczące funkcjonowania oświaty, ochrony środowiska czy transportu w obu samorządach. Goście złożyli wizytę w przedsiębiorstwach z terenu powiatu, w tym w Browarze w Leżajsku Grupa Żywiec S.A. oraz w Z.P.O.W. Hortino. Ponadto Ukraińcy uczestniczyli w corocznym przedsięwzięciu sportowym pn. „XI Turniej Sportowo-Rekreacyjny Pracowników Samorządów Powiatu Leżajskiego o Puchar Starosty Leżajskiego 2012” w którym zdobyli II miejce ustępując tylko Mieście i Gminie Nowa Sarzyna pięcioma punktami. Dodatkowo Goście z Ukrainy zobaczyli: Bazylikę OO. Bernardynów w Leżajsku, Muzeum Ziemi Leżajskiej, Kraków, Bolestraszyce i Przemyśl.

  Damian Majkut

  Ź: Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułPodwójne złoto dla OSP Sarzyna
  Następny artykułZłoto dla drużyny Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.